Ücretsiz kitap basımı

Ücretsiz Kitap  Basımı Hangi Şartlarda Yapılır

Ücretsiz kitap basımı yapılabilmesi için o kitaba harcanan emek ve maliyetlerini eserin yapılan satış sonucu çıkarması gerekmektedir. Ayrıca yazar ve kitabının gelecek için umut vaat etmesi gerekmektedir. Kitap yayınlamak için, dizgi, iç tasarım, kapak tasarımı, mizanpaj, editörlük, sosyal medya tanıtımı, genel tanıtım, fuarcılık hizmetleri gerekmektedir. Burada not olarak vereyim dağıtım firmalarına ve kitapevlerine gönderilen tanıtım maili denilen işlem aslında bu yukarıda sayılan işlemlerin bir sonucudur. Oradaki başarı önemlidir. Oradaki başarı gönderilen mailin sonucunu olumlu yansıtır. Tanıtım iyi değilse “KİTAP ÇIKTI” mailinin hiçbir anlamı olmaz.

Bunları yapabilen bir yayınevi bulunmalıdır. Bizim kitaplar yayıncılık olarak “ESERİNİZİ TARAFIMIZA GÖNDERİNİZ “ inceleyelim ücretsiz yukarıda saydığımız hizmetleri size verebileceğimizi düşünürsek, beraberce çalışabiliriz. Bizim Kitaplar sitemizden çok satan yazarlarımızı inceleyiniz. Bu yazarlarımıza bu ve buna benzer hizmetler verdik. Sizlerde kitabınıza, şiirlerinize, eserinize, yazdıklarınıza güveniyorsanız maille bilgi alıp belki bir başlangıç yapabilirsiniz. Kitabınız uygun görülürse  Ücretsiz Kitap Basımı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Başarılar dileriz..

YENİ YAZAR KİTABI İÇİN PRATİK UYGULAMALAR !

Kaç adet kitap bastırırsanız bastırın, mizanpajı ve kapak tasarımı tamamlanan kitabınız en geç beş-sekiz gün içinde basılıyor ve dağıtıma (istenirse) gönderiliyor. DAĞITIM ÖNCESİ SOSYAL MEDYA REKLAM paketi hazırlanıp tanıtım yapılıyor. Bünyesinde  amatör yazar neredeyse hiç bulundurmayan yayınevinden satışa çıkarılıyor. Anadolu da  10 adet fuarda etkin tanıtımda usta yazarlarla beraber aynı standta  satılıyor. Doğal olarak zincir kitapevi raflarında olma şansı artıyor. Düşük adetler dijital baskıda, yüksek adetler matbaamızda basılıyor

Kitabınıza isbn yayın kodu ve bandrol alınız, kitabınızda bir alıntı yapmış iseniz tırnak içine o cümleyi alınız ve alıntı notu olarak kitapta yer veriniz. Resimleri izinsiz kullanmayınız. İsimleri olaylara dahil ederken o kişilerde haber veriniz.

Şairler ve yazarlar tanınmadan kitap satmak zordur. Eğer satış yapmak istiyorsanız sosyal medyayı kullanınız. İnternette her sanatçı kendine bir sayfa kurar. Sizde kurunuz, kendinizi tanıtınız. Eserlerinize burada yer veriniz, gelen soruları cevaplayınız. İmza günü düzenleyiniz.

Son olarak kitabınızın baskı ile bizzat ilgileniniz.

Anasayfa