Kitap Yayınlamak 3

Kitap Basımı Hakkında Sorularınıza Anında Cevap Almak İçin [email protected] Adresine e-posta Gönderebilirsiniz.

“Kitap Yayınlamak Çok Yönlü Bir Hizmettir”

Kitap yayınlamak isteyen yazarlarımız için iki farklı yayın hizmeti sunmaktayız. Her iki paketin de birbirine göre üstünlükleri bulunmaktadır.

1. Kişisel Yayıncılık Paketi 

(Kişisel yayıncılık paketinde yazar baskı ücreti, ISBN alım ücreti, ve bandrol alım ücretlerini öder)

Bu yayıncılık paketin de işlemler yazarın kendi adına vekâleten yürütülmekte yazarın kendisinin gerçekleştirmesi gereken işlemlerde ise rehberlik yapılmaktadır. Kitabını yayınlayıp bunun satışını gerçekleştirmek için kitaba ISBN kodu alınıp basılacak her kitap için Bandrol alınması gerekmektedir. Ayrıca yayınlanacak kitaplara künye oluşturulması, basılan kitaplardan belirli adetlerde resmi kurumlara teslim edilmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin yapılması işlemleri yazarın adına vekaleten yürütülmekte veya rehberlik yapılmaktadır. Bu paketin avantajı kitapların tüm haklarının yazara ait olmasıdır.

2. Yayınevi Paketi (1.750 TL)

(Yayınevi paketinde yazar kitap basım ücretinin üzerine, 1.750 TL daha ücret ödeyerek, Dağıtım ve Fuar tanıtım hizmetlerini de satın almaktadır)

Kitap yayınlamak konusunda ikinci paketi seçtiğinizde, daha ticari düşünüyorsunuz anlamına gelmektedir. Kitabınız Aykitap  Yayınevi’den (www.aykitap.net) yayınlanmaktadır. Tüm kanuni işlemler yayınevimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. “Yayınevi Paketi”nin avantajı, pazarlama konusunda yayınevimizin size vermiş olduğu hizmetlerdir. Bu hizmetler şöyle sıralanabilir:

* Kitabınızın dağıtımcılara ve kitapevlerine duyurusunun yapılması talep gelmesi halinde gönderilmesi

* Yayınevimiz yıl içinde tüm kitap fuarlarına katılmaktadır. Sizin eserinizin de 4 fuarda tanıtımı yapılacaktır. Sizde bu fuarlara katılarak, yayınlanan kitabınızı imzalayabilirsiniz.

* İnternet ortamında kitap satış sitelerinde, eserinizin satışa çıkartılması

EKSTRA HİZMETLER VE ÜCRETLERİ

1- Anadolu Fuarları dahil 14 adet katılım ve fuarlarda çok satan yazarlarla sıralı imza günü uygulaması

2- Web sitesi kurulumu

3- Sosyal medya kurulumu, yayınlanan kitabınızın ve sizin tanıtımınız

4- Seo çalışmaları ile, 8 ay içinde dilediğiniz bir kelimede (Adınız, Eserinizin Adı,…) google arama motorunda ilk 15 sırada yer almak. Örneğin googleda “Kitap Bastırmak” yazıldığında, www.baskihizmetleri.net sitesi ilk sırada çıkmaktadır

Ektra hizmetlerimizin fiyatlandırılması talep ettiğiniz hizmetlere göre yapılandırılır. Örneğin 14 fuara değilde ekstra 2 fuara katılmak isteyebilirsiniz. Veya googleda yükselmek için seçtiğiniz anahtar kelimenin zorluğu fiyatı değiştirmektedir.

Öncelikle “Kitap Bastırmak” ile “Kitap Yayınlamak” arasındaki farkların anlaşılması gerekmektedir

  1. Kitap yayınladığınızda; eserinize ISBN ve Bandrol alınması zorunludur. Kitabınız ISBN numarası ile basımı yapılır ve kitaba bandrol yapıştırılır. ISBN ve Bandrol yazarın haklarını koruduğu gibi, kitabınıza uluslararası bir kimlik kazandırır.
  2. Kitap yayınlandığında, kitabınız tüm satış kanallarından satışa sunulabilir. Örneğin, kitap evlerinden ve internet üzerinden kitap satış siteleri
  3. Kitabınızı yayınladığınızda ancak yazar sayılırsınız. Sadece baskısı gerçekleştirilen kitaplar, literatürde yeri ve tanımı olmadığı için, eser sayılmamakta ve hiç yazılmamış kabul edilmektedir.